úvodní strana kostel sv. Petra a Pavla
Kostel sv. Petra a Pavla

 

 

Gotický kostel sv. Petra a Pavla ve Starých Prachaticích byl původním prachatickým kostelem, předchůdcem děkanského kostela sv. Jakuba. Jeho počátky leží v románské době. Staré Prachatice leží asi 1/4 hodiny cesty na sever od dnešních Prachatic. Stávala tam stará trhová osada, jejíž založení kladou některé kroniky do dob knížete Vojena k roku 811. Místní pověst praví, že kostelík byl vysvěcen sv. Vojtěchem, což připouští okolnost, že v tehdejší době dosahovalo panství Slavníkovců až do zdejšího kraje. Kolem kostela se rozprostírá prachatický hřbitov, na němž jsou pochováni rodiče sv. Jana N. Neumanna a též jeho dvě sestry.

 

Více se dozvíte na stránkách města Prachatice.

 
Sponsored by Abstract Joomla Theme | sify.com