úvodní strana aktuální informace

Chroboly
Sobota, 10 Prosinec 2022 14:00

Čtvrtek, 15 Prosinec 2022 00:00

Biskup Neumann vysvětil náš kostel!

„Chtěl jsem se podívat do míst, která jsou nějak spojena s životem sv. Jana Nepomuka Neumanna, protože právě on položil 20. června 1852 základní kámen našeho farního kostela sv. Františka Xaverského v Gettysburgu v Pensylvánii a 31. července 1853 náš kostel vysvětil,“ říká docent Charles Strauss, profesor historie na Mount St. Mary's University v Marylandu (USA) a výkonný sekretář American Catholic Historical Association (Asociace pro americké katolické církevní dějiny).

V doprovodu docenta Rudolfa Svobody, děkana Teologické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích přijel v úterý 1. listopadu 2022 do Prachatic a navštívil chrám sv. Jakuba, kde byl sv. Jan pokřtěn, jeho rodný dům (nyní klášter sester boromejek), hospicovou kapli a hospicový park a kostel Narození Panny Marie v Chrobolech, kde pronesl sv. Jan svou první homilii. Profesor Strauss byl podle svých slov nadšený tím, co viděl a slyšel, a ochotou a srdečností, s jakou se mu věnovali jeho průvodci. Pravil, že se lidé z jeho farnosti už nemohou dočkat, až jim o „rodné hroudě“ biskupa Neumanna povypráví.

fotografie: Stanislava Vitoňová, Člověk a Víra

Pátek, 16 Prosinec 2022 00:00

Ktiš
Neděle, 18 Prosinec 2022 00:00

pro mládež 15 - 20 let   |   akce je striktně bez alkoholu   |   je plánována také tradiční novoroční pouť do Chrobol

Středa, 21 Prosinec 2022 00:00

Celosvětové setkání mládeže Lisabon

Světové dny mládeže jsou mezinárodním setkáním mládeže s papežem. Toto setkání, které je organizované katolickou církví, spojuje mladé lidi celého světa – katolíky i jiných vyznání.

Hlavní stránky za Českou republiku:

Stránky Pastoračního střediska biskupství:

zde je i odkaz na předběžnou přihlášku

Čtvrtek, 22 Prosinec 2022 00:00

Služebník Boží Josef Hlouch

Při příležitosti 120 let od narození, 100 let od vstupu do semináře, 75 let od přijetí biskupského svěcení, 70 let od odvezení do internace mimo diecézi a 50 let od úmrtí nekrvavou mučednickou smrtí vzniklo toto video. Videodokument o Služebníku Božím Josefu Hlouchovi Vám přiblíží i další části jeho života a cesty k jeho svatořečení.

Nový školní rok 2022/2023

V novém školním roce se budeme rádi věnovat vašim dětem a mládeži při pravidelných setkáních v náboženství. Ve vikariátu Prachatice se vyučuje náboženství ve školách (nepovinný předmět) a na farách. Přihlášku si můžete vyzvednout u katechetů, kněží a ve škole nebo vytisknout zde (DOC). V případě zájmu o přípravy ke svátostem se obracejte na kněze farností nebo na katechetu ve spádové škole. V případě nutnosti počítáme s online výukou.

Zveme také starší děti a mládež ke společným setkáním ve skupině vrstevníků na faře v Prachaticích, Vimperku, Lhenicích.V rámci diecéze se můžete obracet na P. Rafaela Kacu (731 056 654), ředitele Diecézního centra mlédeže i DCžM Ktiš a na koordinátora projektů mládeže Dana Turka 731 402 826.

Každou první neděli v měsíci je v Prachaticích od 9.30 hod tzv. “Dětská mše” s hudebním doprovodem kapely Elaion a scholy dětí

Prosíme o podporu kvalitních křesťanských časopisů pro děti a mládež zakoupením předplatného nebo zasláním daru redakci jednotlivých periodik.

Objednávky u katechetů nebo na mob. 603 859 190

I v novém školním roce bychom se rádi věnovali vašim  dětem (školního věku) a připravili je na první přijetí svátostí. Přihlaste se u katechetky Lenky Hanžlové nebo u P. Petra Plášila (388 312 158)
do 25. 9. 2022. Příprava ke svátostem bude v Prachaticích zahájena od října.

ROZVRH HODIN NÁBOŽENSTVÍ pro Prachatice, Husinec a Vitějovice:    PDF  DOC

pro děti a rodiny

Nabídky pro děti a rodiny od Pastoračního centra biskupství v ČB

• NEJVĚTŠÍ PŘÍBĚHY VŠECH DOB V PODOBĚ HER, které vaší rodině přiblíží biblické příběhy.

Stačí kliknout na odkaz zde Informace o tomto projektu si můžete přečíst tady

• KATECHEZE NA NEDĚLI PRO DĚTI: klikněte na tento odkaz

Milé rodiny,

pro deštivé dny velikonoční doby film ZDE:

- klikněte pro zobrazení -

V modlitbě na vás všechny myslím.

katechetka Lenka Hanžlová