úvodní strana aktuální informace
Neděle, 02 Srpen 2020 06:23

Prachatice

Pěší pouť od sv. Jakuba ke sv. Anně

Prachatická farnost se v sobotu 25. července již počtvrté vypravila na pěší pouť od farního kostela sv. Jakuba v Prachaticích ke kostelu sv. Anny na Libínském Sedle. Účast na pouti byla mezinárodní a třísetmetrové převýšení bravurně zvládly i malé děti. Pan farář Petr Plášil domluvil s Pánem Bohem pěkné počasí. Cestou nepršelo a pár kapek spadlo jen při mši svaté. Během následného agapé už zase svítilo sluníčko a mohli jsme zakončit pouť v příjemném společenství.

„Přišli jsme poděkovat svaté Anně za šťastný porod a za Aničku,“ říká jedna poutnice. „Před dvěma lety jsme tu byli na pouti a rozhodli jsme se, že dáme miminku, které se mělo narodit, jméno Anna. Prosili jsme svatou Annu o přímluvu i za celou naši rodinu. Porod Aničky byl velmi těžký, ale s Boží pomocí všechno dobře dopadlo. Svatá Anna je skutečně velká přímluvkyně a ochránkyně rodiček a matek.“

Fotografie naleznete na webu Člověk a víra:

Lomec
Sobota, 08 Srpen 2020 18:00

Lomec
Středa, 19 Srpen 2020 00:00

Prachatice
Čtvrtek, 20 Srpen 2020 19:00

Pátek, 21 Srpen 2020 00:00

YouTube kanál Pastoračního střediska českobudějovického biskupství

Sobota, 22 Srpen 2020 00:00

Úterý, 01 Září 2020 00:01

Aktuálně z misijních aktivit PMD

Milí přátelé misií!

Červen je v naší diecézi spjatý s oslavami a připomínkou svatého misionáře Jana Nepomuka Neumanna.
19. června si jej můžete připomenout na prachatické pouti spolu s otcem biskupem Posádem. A v předvečer slavnosti se můžete ztišit při večeru Modliteb za misionáře vedeného laiky za doprovodu o. Rafala Kacy.

Našeho patrona diecéze také zachycuje video Svatý misionář vytvořené z obrázků dětí, doplněné čteným životopisem - pomůcka pro katechety, kterou najdete zde:

Povzbuzení a načerpání
Všichni jsme misionáři (nakl. Paulínky děkujeme :-)) je kniha rozhovorů papeže Františka s pracovníkem agentury Fides (zprávy z misií) na téma našeho vyslání do tohoto světa.

Talita tum - audiorozhovor s misionářkou z našich končin, kterou Boží volání zavedlo do Burundi.
Děkujeme Jitce Skřičkové do Proglasu :-)

Životní příběhy s Bohem Pokračuje přidávání vašich svědectví do rubriky na YouTube kanálu Pastoračního střediska. Nechte se povzbudit třeba Jakubem, že život s Bohem dává smysl:

Učení se
V době pandemie jsme měli možná všichni víc času na studium. My jsme spolu s katechety vytvořili pracovní skupinu, v níž jsme chtěli více prozkoumat příčiny chudoby ve světě, problém hladu, integrální ekologie a vytváříme pro vás nové projektové dny na téma Nulový hlad. Při našem studiu jsme mimo jiné používali a užívali si novinářskou práci Lídy, vedoucí Misijního klubka. Zde ochutnávka jejího blogu ze Signálů. Jen tak dál!

Španělština s misionářkou V této době pro nás také začala připravovat krátká videa nejen o španělštině Melánka, misionářka v Madridu. Kdo máte chuť, každý čtvrtek nové video odkrývající taje španělštiny i misionářského života :-)

Videonávod na výrobu misijního růžence Každý přidal to, co umí. A Martina od Písku umí vyrábět misijní růžence. Aby se tahle dovednost dostala i k těm, kdo Martinu osobně neznají, a touží se to naučit, natočila pro nás video i s malou katechezí :-)

Misie
Misijní fond Korona I nadále trvá naše prosba, abychom v modlitbě a pomoci zůstali nablízku lidem v misiích. Z Filipín k nám například dorazily uklidňující zprávy, ale Pákistán zoufale volá o pomoc. Země předčasně uvolnila karanténní opatření a to má za následek prudký nástup druhé vlny. To ale neznamená jen riziko onemocnění. Pokud vláda nakonec rozhodne karanténu opět zavést, mnoha lidem hrozí smrt hladem. Misionáři jsou stále lidem nablízku, ale potřebují naše ruce, aby mohli pomáhat s dodávkou potravin.

Nemocnice St. John of Mzuzu Představujeme také projekt měsíce června, kterým je podpora střediska Milosrdných bratří v malawijském Mzuzu. To poskytuje ojedinělé služby pro děti a rodiny dětí s hendikepem. viz příloha

Pozvánka
Z mnoha plánovaných akcí se v této době uskutečňuje nemnoho. Setkání přátel časopisu Duha a PMD
22. srpna v Putimi si do diářů napsat můžete! Přijměte pozvání na společný den na putimské faře, slavení mše svaté s otcem biskupem Pavlem Posádem, hraní, putimskou ZOO, oběd od tatínka otce Cyrila, představení rodiny Strašákových, prostě společný čas.

Děkujeme také moc za zprávy o obnovování činnosti Misijních klubek
a těšíme se na viděnou!

Mgr. Hana Koukalová
diecézní ředitelka PMD

Úterý, 01 Září 2020 01:00

videa naleznete zde: https://www.youtube.com/playlist?list=PLx56oz08V3KWJwcp6GjnpsM0MqfHOmZlV

Úterý, 01 Září 2020 02:00

Úterý, 01 Září 2020 03:00

Úterý, 01 Září 2020 04:00

Milé rodiny,

pro deštivé dny velikonoční doby film ZDE:

- klikněte pro zobrazení -

V modlitbě na vás všechny myslím.

katechetka Lenka Hanžlová

Úterý, 01 Září 2020 05:00

S Marií k letnicím

Milé děti, milé rodiny,
prožíváme měsíc květen, měsíc věnovaný mamince Boží - Panně Marii. Přijměte pozvání k cestě s ní,
k jejímu Synu Ježíši a společně se připravme na svátek letnic.

Přeji obohacující putování a v modlitbě na vás všechny myslím.
katechetka Lenka Hanžlová