úvodní strana aktuální informace

Prachatice
Neděle, 25 Září 2022 19:18

Vietnamská komunita z Kalifornie připutovala za svatým Janem do Prachatic

V úterý 13. září 2022 navštívilo Prachatice 38 vietnamských poutníků, kteří žijí v Kalifornii ve Spojených státech amerických. Přáli si uctít sv. Jana Nepomuka Neumanna. Prachatice se tak staly součástí jejich okružní cesty po Evropě a zařadily se mezi Budapešť, Vídeň, Prahu, Salzburg a Mnichov. Mezi poutníky byl i biskup Thanh Thai Nguyen, pomocný biskup diecéze Orange v Kalifornii, a jeho spolubratr v kněžské službě. Poutníci slavili v kostele sv. Jakuba mši svatou ve vietnamštině a poté je na krátko přivítaly sestry boromejky v rodném domě sv. Jana. Kéž jim svatý Jan Neumann vyprosí hojnost Božích milostí.

Stanislava Vitoňová, Člověk a Víra

Pátek, 30 Září 2022 00:00

Nový školní rok 2022/2023

V novém školním roce se budeme rádi věnovat vašim dětem a mládeži při pravidelných setkáních v náboženství. Ve vikariátu Prachatice se vyučuje náboženství ve školách (nepovinný předmět) a na farách. Přihlášku si můžete vyzvednout u katechetů, kněží a ve škole nebo vytisknout zde (DOC). V případě zájmu o přípravy ke svátostem se obracejte na kněze farností nebo na katechetu ve spádové škole. V případě nutnosti počítáme s online výukou.

Zveme také starší děti a mládež ke společným setkáním ve skupině vrstevníků na faře v Prachaticích, Vimperku, Lhenicích.V rámci diecéze se můžete obracet na P. Rafaela Kacu (731 056 654), ředitele Diecézního centra mlédeže i DCžM Ktiš a na koordinátora projektů mládeže Dana Turka 731 402 826.

Každou první neděli v měsíci je v Prachaticích od 9.30 hod tzv. “Dětská mše” s hudebním doprovodem kapely Elaion a scholy dětí. První říjnovou neděli 2.10. se můžete těšit na žehnání zvířátkům

Prosíme o podporu kvalitních křesťanských časopisů pro děti a mládež zakoupením předplatného nebo zasláním daru redakci jednotlivých periodik.

Objednávky u katechetů nebo na mob. 603 859 190

I v novém školním roce bychom se rádi věnovali vašim  dětem (školního věku) a připravili je na první přijetí svátostí. Přihlaste se u katechetky Lenky Hanžlové nebo u P. Petra Plášila (388 312 158)
do 25. 9. 2022. Příprava ke svátostem bude v Prachaticích zahájena od října.

ROZVRH HODIN NÁBOŽENSTVÍ pro Prachatice, Husinec a Vitějovice:    PDF  DOC

Chroboly
Sobota, 15 Říjen 2022 19:00

Prachatice

Pondělí, 31 Říjen 2022 00:00

Služebník Boží Josef Hlouch

Při příležitosti 120 let od narození, 100 let od vstupu do semináře, 75 let od přijetí biskupského svěcení, 70 let od odvezení do internace mimo diecézi a 50 let od úmrtí nekrvavou mučednickou smrtí vzniklo toto video. Videodokument o Služebníku Božím Josefu Hlouchovi Vám přiblíží i další části jeho života a cesty k jeho svatořečení.

pro děti a rodiny

Nabídky pro děti a rodiny od Pastoračního centra biskupství v ČB

• NEJVĚTŠÍ PŘÍBĚHY VŠECH DOB V PODOBĚ HER, které vaší rodině přiblíží biblické příběhy.

Stačí kliknout na odkaz zde Informace o tomto projektu si můžete přečíst tady

• KATECHEZE NA NEDĚLI PRO DĚTI: klikněte na tento odkaz

Milé rodiny,

pro deštivé dny velikonoční doby film ZDE:

- klikněte pro zobrazení -

V modlitbě na vás všechny myslím.

katechetka Lenka Hanžlová