úvodní strana aktuální informace Pro všechny farnosti
Neděle, 12 Září 2021 06:00

Úterý, 14 Září 2021 19:13

Dopis z fary ze 14. 9. 2021

Milí farníci a přátelé,

Po delším čase se na Vás opět obracím dopisem.

Především bych Vám chtěl několik věcí nabídnout.

O víkendu 4. a 5. září jsme měli moc pěknou pouť v Chrobolech. Na sobotní koncert chlapeckého sboru Boni pueri i na nedělní poutní mši svatou jsou velmi pěkné ohlasy. Pan biskup Vlastimil byl moc spokojený a bylo na něm vidět, že ho pouť posílila a povzbudila. Dokonce navrhoval, abychom v Chrobolech zavedli pravidelné mariánské mše svaté, kterých by se rád zúčastnil. Myslím, že je to velmi pěkná myšlenka.

Zde si můžete prohlédnout fotky z koncertu: 4. 9. 2021: Boni Pueri v Chrobolech | Člověk a Víra (clovekavira.cz)

A zde jsou fotky z nedělní poutní mše svaté:
5. 9. 2021: Poutní mše svatá v Chrobolech | Člověk a Víra (clovekavira.cz)
Pod fotkami hlavní galerie je ještě odkaz na doplňující fotky. Na ty se také podívejte.

V sobotu a v neděli 18. a 19. září v Prachaticích, podobně jako na mnoha dalších místech, proběhnou Dny evropského dědictví. V rámci této akce bude zpřístupněno mnoho kulturních a historických památek. Mezi nimi bude také náš prachatický chrám sv. Jakuba.
Byl jsem v této souvislosti požádán o komentované prohlídky našeho kostela. Velmi rád jsem této prosbě vyhověl. Prohlídky se uskuteční v sobotu v 11.00 a v 15.00 hodin. Budou zaměřeny především na to, co bylo objeveno a opraveno při rekonstrukci chrámu v posledních dvou letech. Velice rád bych Vás na tyto prohlídky pozval. Je to, myslím, pěkná příležitost pozvat do kostela i ty, kteří do něho běžně nechodí.

Přeji Vám všem pěkné a požehnané dny babího léta

Středa, 15 Září 2021 00:00

Schola dětí při Římskokatolické farnosti u sv. Jakuba v Prachaticích

Milí zpěváčci, milí rodiče,

zveme vás v novém školním roce 2021/2022 k pravidelným setkáním. První schůzka dětského sboru byla
v úterý 7. září od 17.00 hod ve farním sále. Těšíme se i na nové zájemce o zpěv.

Petr Šrámek a Monika Fürstová

Čtvrtek, 16 Září 2021 00:00

Nový školní rok 2021/2022

Ve vikariátu Prachatice se vyučuje náboženství ve školách (nepovinný předmět) a na farách. Přihlášku si můžete vyzvednout u katechetů, kněží, ve škole nebo si ji vytisknout zde (PDF). V případě zájmu o přípravy ke svátostem se obracejte na kněze farností nebo na katechetu ve spádové škole. V případě nutnosti počítáme s online výukou.

Schůzka s rodiči byla v pondělí 6. září od 17.00h na faře (Děkanská ul. 31, Prachatice)

Zveme také starší děti a mládež ke společným setkáním ve skupině vrstevníků na faře v Prachaticích, Vimperku, Lhenicích. V rámci diecéze se můžete obracet na P. Rafaela Kacu (731 056 654), který byl od srpna jmenován ředitelem Diecézního centra mlédeže i DCžM Ktiš.

Každou první neděli v měsíci je v Prachaticích od 9.30 hod tzv. “Dětská mše” s hudebním doprovodem kapely Elaion a scholy dětí. První říjnovou neděli 3. 10. se můžete těšit na žehnání zvířátkům

V sobotu 9. 10. se vypravíme na diecézní pouť do Českých Budějovic. Můžete využít i dopravu společným autobusem.

Nabízíme také celoroční předplatné křesťanských časopisů:

• DUHA – 20ks + dárek na prázdniny 270,-Kč   www.mojeduha.cz
  • IN- dívčí svět – 11ks + 3x dárek 400,-Kč   www.in.cz
Objednávky u katechetů nebo na mob. 603 859 190
Zakoupením předplatného zároveň podpoříte vydávání kvalitního křesťanského tisku pro děti a mládež.

I v novém školním roce bychom se rádi věnovali, vašim  dětem (školního věku) a připravili je na první přijetí svátostí. Přihlaste se u katechetky Lenky Hanžlové nebo u P. Petra Plášila (388 312 158 ) do konce září. Příprava ke svátostem bude v Prachaticích zahájena od října.

Pátek, 17 Září 2021 00:00

Sobota, 18 Září 2021 00:00

klikněte pro zvětšení

Přijměte pozvání i k poutní mši v našem vikariátu v kostele sv. Ludmily ve Zdíkově v neděli 19. 9. od 9. hod.

Úterý, 21 Prosinec 2021 00:00

sv. Jan Nepomuk Neumann - 210. výročí narození

Na Květnou neděli 28. března 2021 jsme si připomněli 210. výročí narození prachatického rodáka sv. Jana Nepomuka Neumanna. Světec se narodil před dvěma sty lety, ale mocně z nebe působí stále, jak dokládá dokument o zázraku, který se odehrál na jeho přímluvu.

Svatý Jene Neumanne, přimlouvej se za nás!

dokument můžete shlédnout zde:

Čtvrtek, 30 Prosinec 2021 00:00

Upozornění na sektu lákající mladé lidi přes sociální sítě

Sekta Sinčchondžhi se na sociálních sítích snaží pod záminkou studia Bible oslovovat a následně manipulovat mladé křesťany. Podrobnosti o této aktuální hrozbě naleznete např. v přiložených dokumentech.

krátká zpráva o sektě          svědectví oslovené dívky          letáček o sektě