úvodní strana aktuální informace Pro všechny farnosti
PDF Tisk Email
Pro všechny farnosti
Sobota, 27 Květen 2023 20:29

 

klikněte pro zvětšení

 

 

 
PDF Tisk Email
Pro všechny farnosti
Pátek, 02 Červen 2023 00:00

 

Noc kostelů ve Vlachově Březí

 

Program můžete shlédnout na https://nockostelu.cz/kostel/1523/

 

Těšíme se na Vás!

 

 

 
PDF Tisk Email
Pro všechny farnosti
Středa, 14 Červen 2023 00:00

 

Každý den kněžství je milost

 

P. Petr oslavil v úterý 2. května 2023 své stříbrné kněžské jubileum

 

P. Petr Plášil zářil radostí, když viděl při průvodu kostelem sv. Jakuba na začátku děkovné mše svaté v lavicích známé tváře farníků ze svých stávajících i předchozích farností. Oslavit s ním jeho stříbrné kněžské jubileum přijeli lidé z Borovan, Jílovic, Mladošovic, Tábora, Sezimova Ústí, Plané nad Lužnicí, Choustníku, Malšic, Bechyně, Sudoměřic u Bechyně, Hlavatců, Prachatic, Husince, Strunkovic nad Blanicí, Vitějovic, Ktiše a Lažišť. U oltáře pak s ním stáli netolický farář P. Pavel Liška, volarský farář P. Karel Falář a velešínský farář a někdejší prachatický kaplan P. Rafael Kaca spolu s prachatickými ministranty a panem Františkem Stodolovským, laickým členem Řádu maltézských rytířů. 

 

P. Petr hovořil ve své promluvě o svém povolání ke kněžství, které bylo velmi netuctové, neboť poprvé ucítil Boží volání v hospodě po pěti pivech. V 21 letech byl spolu s dalšími přáteli pokřtěn v husitské církvi, následovalo období duchovního hledání a nakonec zakotvení v Katolické církvi, rozhodnutí pro kněžství, seminář a vysvěcení na jáhna a 2. května 1998 na kněze panem biskupem Antonínem Liškou.

 
„Chtěl bych poděkovat Pánu Bohu i vám všem, kteří jste tady osobně, i těm, kteří tu z různých důvodů nemohou být,“ pohnutě pravil P. Petr. „Mnozí jste mi nejrůznějším způsobem pomáhali a podporovali mě. Vzpomínám si na citát jednoho kněze za komunistů vězněného v těžkých žalářích, a přesto laskavého. Během studia nám říkal, že budeme od některých lidí neprávem odsuzováni, až obviňováni a zároveň od jiných nezaslouženě milováni. Obojí mohu potvrdit. Pár lidí mi sice připravilo těžké chvíle, ale mnoho, mnoho z vás mi prokazuje lásku bez příčiny. Moc vám za to děkuji. Vkládám vás do mše svaté, stejně tak kněze, kteří mě vedli při studiu, v semináři a ty, s nimiž jsem se kdy v životě setkal. Všechny vkládám na paténu a předkládám je Pánu. Ještě jednou děkuji, že jste na tuto bohoslužbu přišli a spolu se mnou jste přišli Pánu Bohu poděkovat. A děkuji všem, kteří se na přípravě této slavnosti podíleli.“
 
Za všechny zúčastněné i nezúčastněné poblahopřál P. Petrovi pan Petr Juhaňák: „Děkujeme především za Vaši horlivou službu. Děkujeme za Váš příklad a svědectví víry, za Vaše modlitby, děkujeme, že nám každý den předáváte, zprostředkováváte ty úžasné Boží dary, milosti a svátosti, které nám nabízí Pán Ježíš. Děkujeme ale také za všechny projevy přátelství vůči každému z nás. Děkujeme za Váš úsměv, za Vaši podporu, povzbuzení, zkrátka za všechno, co pro nás děláte. A přejeme Vám, aby Vám náš nebeský Otec na přímluvu Panny Marie a také našeho svatého rodáka Jana Nepomuka Neumanna neustále žehnal, aby Vás chránil, aby Vás doprovázel, ale aby Vás také vyučoval, aby Vás stále víc obdarovával svým Svatým Duchem, Jeho moudrostí, světlem, pokojem a láskou. Přejeme Vám, aby Duch svatý byl skutečně Vaším nejlepším přítelem, Vaším vzorem a také zdrojem inspirace. Přejeme Vám, aby Vám dával dostatek síly, lásky a odvahy. A přejeme Vám, abychom Vám byli my, Vaši farníci, stále větším zdrojem radosti a povzbuzení. Abyste v nás mohl nacházet tolik potřebnou pomoc a oporu.“
 
P. Petr dostal jeden nádherný společný dar – kalich a misku s názvem Dvanáct apoštolů ze španělské zlatnické firmy Molina. Dostal kytici a časopis s fotografiemi, vzpomínkami, díky a přáními od současných i předchozích farníků i nefarníků. Dostal v legraci jmenovací dekret od pana Františka Papeže. Následovalo přebohaté pohoštění na faře s dalšími přáními a dary za hudebního doprovodu učitelek a bývalých studentek Střední pedagogické školy Prachatice.
 
BOHU DÍKY!

 

 
text a foto Stanislava Vitoňová, Člověk a Víra
 

 

https://www.clovekavira.cz/detail-galerie/90fab8f7-1b53-49eb-a1d3-7c2fd31ba3b7

 

stáhnout článek ve formátu DOCX

 

 

 
PDF Tisk Email
Pro všechny farnosti
Čtvrtek, 15 Červen 2023 00:00

 

 

 

 
PDF Tisk Email
Pro všechny farnosti
Pátek, 08 Prosinec 2023 00:00

 

Celosvětové setkání mládeže Lisabon

 

Světové dny mládeže jsou mezinárodním setkáním mládeže s papežem. Toto setkání, které je organizované katolickou církví, spojuje mladé lidi celého světa – katolíky i jiných vyznání.

 

  Hlavní stránky za Českou republiku:

  https://www.svetovednymladeze.cz

 

  Stránky Pastoračního střediska biskupství:

  https://prolidi.bcb.cz/cs/sdm-lisabon-2023

  zde je i odkaz na předběžnou přihlášku

 

 

 

 

 
PDF Tisk Email
Pro všechny farnosti
Pátek, 22 Prosinec 2023 00:00

 

Služebník Boží Josef Hlouch

 

Při příležitosti 120 let od narození, 100 let od vstupu do semináře, 75 let od přijetí biskupského svěcení, 70 let od odvezení do internace mimo diecézi a 50 let od úmrtí nekrvavou mučednickou smrtí vzniklo toto video. Videodokument o Služebníku Božím Josefu Hlouchovi Vám přiblíží i další části jeho života a cesty k jeho svatořečení.

 

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=LY_OVVhS9_U

 

 

 


Sponsored by Abstract Joomla Theme | sify.com