úvodní strana aktuální informace Pro všechny farnosti
Sobota, 04 Prosinec 2021 22:58

Dopis z fary z 13. 11. 2021

Milí farníci a přátelé,

Rád bych Vás tentokrát informoval o tom, jak se vyvíjí Synoda o synodalitě v našich farnostech.
Ve čtvrtek, na svátek sv. Martina, jsme měli první informativní schůzku na faře v Prachaticích.
Přečetli jsme si z dostupných dokumentů co je to synoda a synodalita, proč nás k této synodě papež František zve, jaké jsou její priority, čeho je naopak potřeba se vyvarovat apod. Především jsme pak hovořili o tom, jak má účast na synodě konkrétně probíhat na úrovni farností.
Domluvili jsme se na vzniku pěti skupin, z nichž čtyři jsou v Prachaticích a jedna ve Strunkovicích. Každá skupina bude mít svého vedoucího, který povede diskuzi na konkrétní téma a zajistí zápis z tohoto setkání. Každá skupina si pak již samostatně bude domlouvat frekvenci a místo setkávání.
Protože papež František nás zve k účasti na synodě všechny, rád bych povzbudil i ty z Vás, kteří jste se čtvrtečního setkání nezúčastnili, abyste se připojili.
Můžete mě kontaktovat odpovědí na tento dopis nebo nějakým jiným způsobem. Mohou vzniknout další skupiny a to samozřejmě i v ostatních farnostech. Aktuálně domlouváme vznik skupiny také v Husinci.

Ještě bych Vám rád poslal několik důležitých odkazů, které vám přikládám jako přílohu k tomuto dopisu:

- Pastýřský list našeho biskupa Vlastimila, který se četl v našich kostelech, a který si můžete v klidu doma přečíst
- Konkrétní rozpracování daných deseti témat

Doporučuji také sledovat web církev.cz, kde se dozvíte všechno potřebné i s potřebnou aktualizací informací.

Protože synoda znamená „jít společnou cestou“, dovolil bych si Vás pozvat na společenství projevené společnou prací. V sobotu 20.11. 2021 bychom udělali úklidovou brigádu okolo prachatického kostela sv. Jakuba. Vytrháme plevel, shrabeme listí, seškrabeme holubince a zameteme, abychom to tu měli pěkné a čisté.
Sejdeme se u kostela v 9.00 hodin.
Někde jsem četl pěknou myšlenku, že společenství a setkávání může být buď tváří v tvář (dialog a diskuze) nebo rameno vedle ramena (společná práce). Zkušenost učí, že obojí je potřeba.

Mějte se moc pěkně a Pán ať žehná Vám i všem Vašim drahým

Úterý, 21 Prosinec 2021 00:00

sv. Jan Nepomuk Neumann - 210. výročí narození

Na Květnou neděli 28. března 2021 jsme si připomněli 210. výročí narození prachatického rodáka sv. Jana Nepomuka Neumanna. Světec se narodil před dvěma sty lety, ale mocně z nebe působí stále, jak dokládá dokument o zázraku, který se odehrál na jeho přímluvu.

Svatý Jene Neumanne, přimlouvej se za nás!

dokument můžete shlédnout zde:

Čtvrtek, 30 Prosinec 2021 00:00

Upozornění na sektu lákající mladé lidi přes sociální sítě

Sekta Sinčchondžhi se na sociálních sítích snaží pod záminkou studia Bible oslovovat a následně manipulovat mladé křesťany. Podrobnosti o této aktuální hrozbě naleznete např. v přiložených dokumentech.

krátká zpráva o sektě          svědectví oslovené dívky          letáček o sektě