úvodní strana aktuální informace Prachatice Vietnamská komunita z Kalifornie připutovala za svatým Janem do Prachatic
PDF Tisk Email
Prachatice
Pondělí, 17 Říjen 2022 00:00

 

Vietnamská komunita z Kalifornie připutovala za svatým Janem do Prachatic

 

V úterý 13. září 2022 navštívilo Prachatice 38 vietnamských poutníků, kteří žijí v Kalifornii ve Spojených státech amerických. Přáli si uctít sv. Jana Nepomuka Neumanna. Prachatice se tak staly součástí jejich okružní cesty po Evropě a zařadily se mezi Budapešť, Vídeň, Prahu, Salzburg a Mnichov. Mezi poutníky byl i biskup Thanh Thai Nguyen, pomocný biskup diecéze Orange v Kalifornii, a jeho spolubratr v kněžské službě. Poutníci slavili v kostele sv. Jakuba mši svatou ve vietnamštině a poté je na krátko přivítaly sestry boromejky v rodném domě sv. Jana. Kéž jim svatý Jan Neumann vyprosí hojnost Božích milostí.
 
 
 
 
 
Stanislava Vitoňová, Člověk a Víra
 
 
 
Sponsored by Abstract Joomla Theme | sify.com