úvodní strana aktuální informace pro děti a rodiny Dopis pro rodiny z Diecézního centra pro rodinu 29. dubna 2022
PDF Tisk Email
pro děti a rodiny
Středa, 29 Červen 2022 00:00
 
Dopis pro rodiny z Diecézního centra pro rodinu 29. dubna 2022
 
Milé rodiny, všechny vás opět srdečně zdravím. Mám pro vás klenot papeže Františka. Tím je jeho katecheze o stáří při generální audienci na náměstí sv. Petra s názvem Noemi, spojenectví mezi generacemi, které otvírá budoucnost. Zde je úryvek: „Pouta lásky, která jsou schopna být stejně silná a v nichž vyzařuje dokonalost onoho mnohostěnu základních citů, které tvoří rodinnou gramatiku lásky. Tato gramatika vnáší život a generativní moudrost do všech vztahů, které tvoří komunitu. Ve srovnání s Písní písní je kniha Rút jako druhá část diptychu o manželské lásce. Je stejně důležitá a stejně zásadní a oslavuje sílu a poezii, které musí být obsaženy v generačních, příbuzenských, oddaných a věrných poutech, jež obklopují celou rodinnou soustavu. A dokonce se stávají schopnými v dramatických situacích života páru přinést nepředstavitelnou sílu lásky, která je schopna znovu oživit naději a budoucnost.“ Celý text najdete zde
K tomuto tématu se velmi hodí nabídka Teologické fakulty Jihočeské univerzity Víkendová univerzita pro prarodiče a vnoučata. Je to informace tzv. „last minute“, ale určitě stojí za to. Více informací najdete zde Pozor přihlášení do pondělí 2.5.!!!
 
Nabídky
 
1. PŘIPOMÍNKA 30. 4. je v Praze Národní pochod pro život - manifestace pro všechny, kdo věří, že každé počaté dítě by mělo dostat šanci. Jihočeský autobus vyjíždí takto:
 
7.00 Borovany – autobusové nádraží
7.30 České Budějovice – Mariánské náměstí
8.00 Veselí nad Lužnicí – vlakové/autobusové nádraží (je to stejné místo)
8.30 Tábor – vlakové nádraží
 
Zpět po ukončení akce před hlavním vlakovým nádražím cca v 16.30. Hlavní organizátorka v autobusu bude slečna Mgr. Iva Hojková: 777 232 630/ Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , prosím nahlaste se jí co nejdříve. Více informací o Národním pochodu pro život najdete zde
 
2. PŘIPOMÍNKA Národní týden pro rodinu je od 7. 5. – 15. 5. 2022 a má letos motto Rodina – tým pro život. Všechny nabídky a krásnou upoutávku najdete zde V rámci tohoto týdne nabízíme několik akcí:
 
  • Familyfest 8. 5. 2022 od 14.00 - 17.00 v Českých Budějovicích – Sokolský ostrov. V programu je divadlo pro děti „Potopa“ – Víťa Marčík ml.; hodinka her a dovedností pro vaše děti, minikoncert, vyhodnocení her s odměnou a mše svatá pro děti v kostele Svaté Rodiny - více zde 
  • Pracovní list pro každou rodinu, který vám pomůže vidět vaši rodinu jako „tým pro život“. Pozor! Při jeho zpracování a odeslání fotografie budete zařazeni do slosování o krásnou knihu!
  • Koncert rodin 15. 5. 2022 od 15.00 v Římově. SZUŠ Natanael pro vás připravila koncert, kterého se můžete zúčastnit nejen jako diváci, ale také se do něj aktivně zapojit. Přihlašování do 10. 5. 2022! 

 

3. Výstava fotografií Budějovicko Božím okem je ke zhlédnutí od 1. 5. do 30. 5. 2022 v lokalitě České Budějovice. Přijďte se podívat na krásné fotografie. Více informací zde

 

4. Nedávno jsme oslavili svátek sv. Vojtěcha. V cyklu Svatí promlouvají je nový díl, který je zaměřen na tohoto světce. Má název Svatý Vojtěch ve světle legend. Klikněte zde

 
5. Novinka v nakladatelství Paulínky. Klikněte zde
 
 
Rezervujte si ve svých kalendářích:
 
1. Blíží se Wake up festival! V sobotu 28.5. v Českých Budějovicích zazní na různých místech hudba – modlitba za vylití Ducha svatého na celý kraj v předvečer Letnic. Více informací najdete zde
 
2. Festival rodin – všichni jsme jedna rodina! V sobotu 11. 6. od 9.00 do cca 17.00 v Nových hradech společně ukončíme Rok rodiny společným programem. V něm bude mše sv. s otcem biskupem, program pro dospělé – přednášky, program pro mládež a samostatný program pro děti. Chybět nebude pohádka z dílny Víti Marčíka, piknik (z vlastních zásob), koncert a spoustu her pro děti. Plakát je v příloze
 
3. Konference pro rodinu a o rodině „Pečuji o své blízké“ ve středu 22. 6. 2022 v novém sále Biskupství českobudějovického. Dozvíme se např. jak na zdravé sebevědomí pečujících osob (dopolední část) a v podvečer se podíváme, jak vypadá péče o uprchlíky očima pečujících i jak to vidí uprchlíci sami. Dopoledne vám pohlídáme děti. Přihlašovací formulář a další informace již brzy na webu Prolidi.online.
 
Mějte se hezky a stále platí, že můžete volat na číslo 731 402 820 nebo psát na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Jsme tu pro vás. 
 
Martina Fürstová

 

 

 
Sponsored by Abstract Joomla Theme | sify.com