úvodní strana aktuální informace Strunkovice nad Blanicí KNIHA Theodor František Pártl - Když má nás někdo rád
PDF Tisk Email
Strunkovice nad Blanicí
Pátek, 01 Červenec 2022 00:00

 

KNIHA Theodor František Pártl - Když má nás někdo rád

 

 

Ačkoliv nikdy neopustil své rodné Strunkovice nad Blanicí, pedagog Theodor Pártl je neodmyslitelnou součástí Prachatic - třeba jako proslulá Skalka. Právě v tomto městě se díky sbormistru Pártlovi začala psát v roce 1963 historie Pěveckého sboru jihočeských učitelek, který dosáhl slávy a uznání i za hranicemi naší republiky (mezi největší úspěchy patří i z roku 1975 první cena Internationaal koorfestivalu v Haagu).
 
V únoru letošního roku vyšla k poctě tohoto našeho velikána knížka, která má několik částí: kromě stručného životopisu se seznámíte s Theodorem básníkem, mnozí si připomenou jeho nezapomenutelné myšlenky, poznáte ho tak, jaký byl v očích jeho přátel a spolupracovníků a nechybí ani obrazová část. Tato kniha plná něhy a vzpomínek by neměla chybět v žádné domácnosti prachatického srdcaře. Za 150,- si ji můžete objednat na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
 
Slavnostní křest knihy proběhl v neděli 24. dubna od 14:00 hodin v kulturním domě ve Strunkovicích nad Blanicí.
 
Filip Šmaus
 
 
 
 
Sponsored by Abstract Joomla Theme | sify.com