úvodní strana aktuální informace pro děti a rodiny Dopis pro rodiny z Diecézního centra pro rodinu 25. 3. 2022
PDF Tisk Email
pro děti a rodiny
Čtvrtek, 14 Duben 2022 00:00

 

Dopis pro rodiny z Diecézního centra pro rodinu 25. 3. 2022

 

Připojuji se k pozdravu z Diecézního centra pro rodinu. V pozvánkách nepřehlédněte duchovní obnovu pro mládež (13. - 19. let), kterou u sester boromejek v klášteře v Prachaticích připravila mládež i z našeho vikariátu. Přijede také  P. Rafael Kaca
 
Další z pozvánek je na jedinečnou přednášku ve středu 30.3. v Českých Budějovicích (americký sociolog Marek Regnerus).
 
Přeji pokojné postní dny v nepokojné době.
Lenka Hanžlová
 
 
Milé rodiny, moc vás zdravím v den Slavnosti Zvěstování Páně. Netradičně bych ráda začala modlitbou:
 
„Maria, Matko Boží a Matko naše, obracíme se k tobě v této hodině soužení. Jsi naše Matka, miluješ nás a znáš nás: nic, co je nám drahé, před tebou není skryto. Matko milosrdenství, mnohokrát jsme zakusili tvou prozřetelnou laskavost, tvou přítomnost, která nám přináší pokoj, protože nás vždy vedeš k Ježíši, knížeti pokoje“.
 
To jsou slova papeže Františka, která zazní v modlitbě k úkonu zasvěcení Neposkvrněnému Srdci Panny Marie. Jejímu srdci dnes papež František zasvětí lidstvo a zejména Rusko a Ukrajinu. Celý text modlitby naleznete zde S důvěrou v milosrdenství se přidáváme k papeži Františkovi a všichni se modlíme nejen za tyto dva národy, ale za celý svět. Děkuji všem za ohromnou vlnu solidarity, kterou nejrůznějším způsobem věnujete uprchlíkům. Ve chvílích, kdy máme pocit, že všechno se kolem nás hroutí, je jedna velká jistota. A tou je Bůh. Bůh – Láska. Pro něj má smysl žít. On je zdrojem radosti, pokoje a míru. A jelikož jsme Božími dětmi, tak dnes v Den Slavnosti vám všem přeji, abychom dnešní den opravdu prožili v radosti a slavnostně.
 
A na co nezapomenout?
 
  • Ve středu je přednáška prof. Marka Regneruse: „Budoucnost manželství?“ Bude opravdu stát za to, takže všichni jste srdečně zváni! Všechny podrobné informace najdete zde Přijeďte a také šiřte mezi přáteli. Děkujeme!
  • Postní duchovní obnova pro děti Paulin Jaricot na Ktiši už příští víkend 1. - 3. 4. 2022. Více informací a možnost přihlášení zde
  • Postní duchovní obnova pro mládež v Prachaticích také příští víkend 1. – 3. 4. 2022. Více informací a možnost přihlášení zde
  • Virtuální duchovní obnova (nejen) pro manžele má zveřejněno na YouTubeProlidi.online již 6. den stvoření! Rektor kněžského semináře otec Zdeněk Gibiec nás v nich provází stvořením v souvislosti se vztahy v manželství. Opravdu stojí za to, abychom si udělali čas a nechali se obnovit.  Podívat se můžete zde
 
Další nabídky a aktuality:
 
  • Připomínám výzvu pro děti: Pošli pozdrav nemocným a osamělým k Velikonocům. Prosíme, aby děti namalovaly obrázek, který když nám jej pošlete z Pastoračního střediska předáme do domovů pro seniory. Více informací najdete zde
  • Svatý Patrik na Kuksu je další díl v cyklu Svatí promlouvají. Prof, PaeDr. Martin Weis, Th.D. nám přiblíží postavu sv. Patrika. Najdete zde
  • Co nabízí nakladatelství Paulínky? Např. knihu Milosrdná jizva, ale je toho mnohem více. Klikněte zde
  • Vychází Velikonoční Duha a Pokoj vám (číslo časopisu Duha pro děti i v ukrajinštině). Objednávat můžete zde
 
Mějte se hezky a stále platí, že můžete volat na číslo 731 402 820 nebo psát na adresu  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Jsme tu pro vás. 
 
Martina Fürstová

 

 

 
Sponsored by Abstract Joomla Theme | sify.com