úvodní strana aktuální informace pro děti a rodiny Dopis pro rodiny z Diecézního centra pro rodinu 11. 3. 2022
PDF Tisk Email
pro děti a rodiny

 

Dopis pro rodiny z Diecézního centra pro rodinu 11. 3. 2022

 

Milé rodiny,
 
v dalším cyklu přednášek se otec Zdeněk Gibiec z kněžského semináře zabývá stvořením dvou lamp, které známe jako slunce a měsíc. Přináší a odráží světlo, které máme také každý v sobě i mezi námi v rodině. Tato přednáška z virtuální obnovy (nejen) pro manžele mi přinesla světlo do tmy, která na mě v těchto dnech padá, když sleduji zprávy z Ukrajiny. Světlo z velké solidarity,  do které se mnoho lidí zapojilo a která je tolik potřebná. Světlo z víry, že můžeme prosit svého Pána a On dá svým dětem to, co potřebují. Světlo, že můžeme začít vždy znovu a Láska - Bůh mezi námi a v nás nad vším zvítězí. Děkuji všem, kteří se jakýmkoli způsobem zapojujete do pomoci uprchlíkům, které tvoří převážně ženy a děti. V mém srdci a v mé modlitbě jsou všechny matky, manželky, sestry, tety..., které se musely rozloučit se svými drahými muži, aby je nechaly bránit svou zem. Modlím se za ně i za jejich muže, aby je Bůh a Matka Boží ochránili. Kdo by chtěl vědět, jak se zapojit do pomoci nebo získat informace, tak klikněte zde. Diecézní charita stále aktualizuje svou skvěle organizovanou pomoc uprchlíkům. Jsou tam letáky i v ukrajinštině. Svatý stolec na zasedání OSN: "Každý má morální povinnost pomáhat ukrajinským uprchlíkům". Celý článek najdete zde
 
Virtuální duchovní obnova (nejen) pro manžele pokračuje. Další den stvoření nám přibližuje otec Z. Gibiec. Podívat se můžete zde
 
Připomínám: 
 
1. Ve středu 30. března navštíví České Budějovice profesor Mark Regnerus, sociolog z Texaské univerzity v Austinu (USA). V rámci své přednášky se dotkne témat, kterými se od roku 1995 zabývá. Jsou jimi především stav rodiny, manželství a mezilidských vztahů v kontextu náboženství a moderní společnosti. Seznámí nás se svým výzkumem o prospívání dětí podle toho, jestli byly vychovávány svými rodiči žijícími v manželství, či v jiných formách soužití. A nakonec si s námi položí otázku, podle které pojmenoval i svou poslední knihu. Jaká je budoucnost křesťanského manželství ve světě, kde se redefinuje úplně všechno? Profesor Regnerus přijede na pozvání Aliance pro rodinu. Akce v Českých Budějovicích začíná v 18:00 v sále Národního památkového ústavu na Senovážném náměstí 6. Vstupné dobrovolné. Informace jsou zde
 
2. Hymnus na lásku. To je název postní duchovní obnovy s P. Tomasem Van Zavrelem, která bude 18. a 19. 3. v Prachaticích. Více informací a adresa na přihlášení je zde
 
3. Postní duchovní obnova pro seniory s Mons. Pavlem Posádem již brzy. Informace a možnost přihlášení zde
 
4.  Postní duchovní obnova pro děti od 6 do 12 let Paulin Jaricot, která bude letos blahořečena. Informace a možnost přihlášení zde
 
Další nabídky a aktuality:
 
1. Pro rodiny jsme zakoupili brožurky s křížovou cestou pro rodiny od biskupa Josefa Hloucha. Jsou tam nádherné meditace. K nahlédnutí zde Kdo by ji chtěl, stačí, aby mi napsal svoji adresu a já mu ji zdarma pošlu jako dárek od Pastoračního střediska k postní době. 
 
2. Tapisérie  Výjevy z Apokalypsy v katedrále sv. Mikuláše od celosvětově uznávaného umělce, teologa a jezuity P. Marka Ivana Rupnika, S.J., který se obřadu osobně zúčastní, slavnostně požehná diecézní biskup Mons. Vlastimil Kročil 18. 3. 2022 v 17.00 při slavnostní liturgii. Jste srdečně zváni. Informace zde
 
3. Slovo života pro mladší a starší děti na březen včetně tajenky najdete v příloze (ZIP). Tři úspěšné luštitele čeká pěkný dárek. Nezapomeňte při odeslání tajenky napsat svoji poštovní adresu.
 
Mějte se hezky a stále platí, že můžete volat na číslo 731 402 820 nebo psát na adresu  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Jsme tu pro vás. 
 
Martina Fürstová
 
 
 
 
 
Sponsored by Abstract Joomla Theme | sify.com