úvodní strana aktuální informace pro děti a rodiny Dopis pro rodiny z Diecézního centra pro rodinu 4. 3. 2022
PDF Tisk Email
pro děti a rodiny
 
Dopis pro rodiny z Diecézního centra pro rodinu 4. 3. 2022
 
 
Milé rodiny,
 
všechny srdečně zdravím. Naše pozornost je nyní upřena na těžkou situaci ve válkou zmítané Ukrajině.  Vím, že se všichni modlíme o mír, ale nejen to. Obrovské množství lidí se zapojilo do pomoci uprchlíkům. Je to až neuvěřitelné, jaká solidarita se mezi lidmi zdvihla. Já bych vás ráda požádala o to, abychom pomoc koordinovali s organizacemi, které jsou spolu propojené a velmi dobře pracují. Je tím např. Diecézní charita České Budějovice, která má všechny informace na tomto webu. Diecézní charita připravila letáky pro naše občany i pro občany z Ukrajiny. Všechny najdete také na tomto odkazu
 
Za společenství Prameny a Pastorační středisko v Českých Budějovicích vás zvu k zapojení se do modlitebně-postního řetězce od 25. 2. - 16. 4. 2022, při kterém chceme vyprošovat mír na Ukrajině a na celém světě. Všechny informace jsou zde
 
Balada pro Ukrajinu je mimořádný koncert, který se koná již v úterý 8. března od 19 hodin na českobudějovickém Výstavišti v pavilonu Z. Jihočeská filharmonie zde uvede úspěšnou verzi známého muzikálu Balada pro banditu. Výtěžek z koncertu bude prostřednictvím Diecézní charity použit na pomoc Ukrajincům u nás na jihu Čech. Informace najdete zde a předprodej vstupenek zde
 
Ve středu jsme vstoupili do POSTNÍ DOBY. Je to příležitost k modlitbě, k postu a k almužně. V postní době jsou v kostelích k dispozici postní kasičky. Domluvili jsme se s Diecézní charitou České Budějovice, že změníme záměr využití darů z těchto kasiček. Budou venovány na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny v naší diecézi. Informace o postních kasičkách najdete zde
 
Duchovní inspiraci pro postní dobu jsme vám připravili na našem YouTubeProlidi.online. Klikněte zde
 
Virtuální duchovní obnova (nejen) pro manžele má již třetí přednášku zveřejněnou na YouTubeProlidi.online! Rektor kněžského semináře otec Zdeněk Gibiec se v ní věnuje třetímu dni stvoření. Mě velmi zaujala věta: „Každý z nás je drahocenný svého druhu“. Podívat se můžete zde
 
Další nabídky a aktuality:
 
1.  Pošli pozdrav nemocným a osamělým k Velikonocům. To je výzva pro děti, aby namalovaly obrázek, který my v Pastoračním středisku předáme do domovů pro seniory. Více informací najdete zde
 
2.   Centrum naděje a pomoci nabízí kurz Symptotermální metody přirozeného plánování rodičovství. Informace a přihlášky jsou zde. Kurz se nabízí současně nejen v prezenční formě, ale i on-line, je tedy dostupný i pro ty, pro které je Brno daleko. Začíná 15.3. Účastníci získají možnost se pro svůj osobní život naučit, jak se orientovat v zákonitostech lidské plodnosti. V rámci kurzu se též věnují informacím o účincích různých druhů antikoncepce na společnou plodnost páru.
 
Mějte se hezky a stále platí, že můžete volat na číslo 731 402 820 nebo psát na adresu  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Jsme tu pro vás. 
 
Martina Fürstová
 
 
 
 
Sponsored by Abstract Joomla Theme | sify.com