úvodní strana aktuální informace pro děti a rodiny Dopis pro rodiny z Diecézního centra pro rodinu 25. 2. 2022
PDF Tisk Email
pro děti a rodiny

 

Dopis pro rodiny z Diecézního centra pro rodinu 25. 2. 2022

 

Milé rodiny,

 
všechny srdečně zdravím. Všichni nyní myslíme na lid napadené Ukrajiny. Rádi bychom Vás pozvali za společenství Prameny a Pastorační středisko v Českých Budějovicích k možnosti zapojení se do modlitebně-postního řetězce od 25. 2. - 16. 4. 2022, při kterém chceme vyprošovat mír na Ukrajině a na celém světě. Všechny informace jsou zde
 
Ve středu začíná postní doba, a tak se pojďme připojit i k výzvě papeže Františka: „A nyní bych se rád obrátil s výzvou k vám všem, věřícím i nevěřícím. Ježíš nás naučil, že na nesmyslné, ďábelské násilí se reaguje Božími zbraněmi – modlitbou a postem. Vyzývám všechny, aby z příští středy 2. března, Popeleční středy, učinili Den postu za mír. Povzbuzuji k tomu zejména věřící, aby se v onen den intenzivně věnovali modlitbě a postili se. Kéž Královna pokoje chrání svět před válečným šílenstvím“. Celý článek je zde
 
Virtuální duchovní obnova (nejen) pro manžele pokračuje. Druhý den stvoření nám přibližuje otec Z. Gibiec. Podívat se můžete zde
 
Rezervuje do svých kalendářů tyto nabídky: 
 
1. Ve středu 30. března navštíví České Budějovice profesor Mark Regnerus, sociolog z Texaské univerzity v Austinu (USA). V rámci své přednášky se dotkne témat, kterými se od roku 1995 zabývá. Jsou jimi především stav rodiny, manželství a mezilidských vztahů v kontextu náboženství a moderní společnosti. Seznámí nás se svým výzkumem o prospívání dětí podle toho, jestli byly vychovávány svými rodiči žijícími v manželství, či v jiných formách soužití. A nakonec si s námi položí otázku, podle které pojmenoval i svou poslední knihu. Jaká je budoucnost křesťanského manželství ve světě, kde se redefinuje úplně všechno? Profesor Regnerus přijede na pozvání Aliance pro rodinu. Akce v Českých Budějovicích začíná v 18:00 v sále Národního památkového ústavu na Senovážném náměstí 6. Vstupné dobrovolné.
 
2. Hymnus na lásku. To je název postní duchovní obnovy s P. Tomasem Van Zavrelem, která bude 18. a 19. 3. v Prachaticích. Více informací a adresa na přihlášení je zde
 
3. Od 9. do 14. 8. 2022 bude v Hradci Králové Celostátní setkání mládeže. Mladé rodiny jsou zvány na setkání rodin 13. srpna.
 
Další nabídky a aktuality:
 
1. Dopis pro seniory tentokrát v audio verzi naleznete zde
 
2. Postní kalendář pro děti s úkoly z dílny Papežského misijního díla najdete v buď v barevné verzi nebo černobílézde je odkaz na křížovou cestu pro děti o zakladatelce misijního díla  Paulině Jaricot, která bude v květnu blahoslavená.
 
3. Postní kasičky jsou skvělou podporou pastorace a charity. Jako v minulých letech si můžete v kostelích vyzvednou postní kasičku a to, co si během postní doby odřeknete, tak proměnit v příspěvek, který poslouží  našim nákladům na pastoraci a také charitním projektům.
 
4. Brněnská tisková misie nabízí zde
 
5. Nakladatelství Paulínky zde a také zde
 
Mějte se hezky a stále platí, že můžete volat na číslo 731 402 820 nebo psát na adresu  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Jsme tu pro vás. 
 
 
Martina Fürstová, Diecézní centrum pro rodinu
 
 
 
 
Sponsored by Abstract Joomla Theme | sify.com