Neděle, 02 Květen 2021 00:00

Dopis z fary z 29. 4. 2021

Bratři a sestry v Kristu, milí farníci a přátelé,

od 26. dubna dochází k výraznému zmírnění hygienických opatření týkajících se bohoslužeb.
Nově musíme dodržovat pouze obecná opatření tykající se ochrany dýchacího ústrojí, používání dezinfekce a dvoumetrových rozestupů v lavicích mezi těmi, kdo nepatří do jedné domácnosti.
Končí tedy omezení počtu účastníků bohoslužeb a také zákaz společného zpěvu.
Z toho důvodu omezíme počet nedělních bohoslužeb v Prachaticích z pěti na tři. Nově budeme mít mše sv. v 9.00, v 10.00 a v 18.00. Nebude již potřeba rezervování míst. Předpokládám, že se rovnoměrně a přirozeně rozdělíme. Protože tuto neděli (2. května) budeme mít v 10.00 dětskou mši svatou, na kterou vždy chodí více lidí, prosím ty z Vás, kteří nepůjdete do kostela s dětmi, abyste využili mše sv. v 9.00 nebo v 18.00 hodin.
Prosím Vás všechny také o to, abyste se v kostele co nejvíce „rozprostřeli“, abychom využili celý prostor a dodrželi zmíněné opatření tykající se rozestupů.
Nejbližší neděli (2. května) můžete také zvolit návštěvu poutní mše sv. v kostele sv. Filipa a Jakuba ve Frantolech, která začíná v 11.00 hodin.

Pokračujeme v přípravě na otevření kostela sv. Jakuba. Vše jde podle plánu. Již jsem domluvil profesionální firmu z Budějovic, která nám zajistí streamový přenos bohoslužby se záznamem, takže se na bohoslužbu budete moci podívat buď v přímém přenosu nebo později v libovolný čas na kanále YouTube na stránkách biskupství českobudějovického. Odkaz Vám včas pošlu.

Také připravujeme program na Noc kostelů, která se letos bude konat v pátek 28. května. Snad se bude moci uskutečnit bez větších omezení.

Mějte se všichni moc pěkně a Pán ať Vám žehná