úvodní strana aktuální informace Prachatice Pěší pouť od sv. Jakuba ke sv. Anně
Prachatice

Pěší pouť od sv. Jakuba ke sv. Anně

Prachatická farnost se v sobotu 25. července již počtvrté vypravila na pěší pouť od farního kostela sv. Jakuba v Prachaticích ke kostelu sv. Anny na Libínském Sedle. Účast na pouti byla mezinárodní a třísetmetrové převýšení bravurně zvládly i malé děti. Pan farář Petr Plášil domluvil s Pánem Bohem pěkné počasí. Cestou nepršelo a pár kapek spadlo jen při mši svaté. Během následného agapé už zase svítilo sluníčko a mohli jsme zakončit pouť v příjemném společenství.

„Přišli jsme poděkovat svaté Anně za šťastný porod a za Aničku,“ říká jedna poutnice. „Před dvěma lety jsme tu byli na pouti a rozhodli jsme se, že dáme miminku, které se mělo narodit, jméno Anna. Prosili jsme svatou Annu o přímluvu i za celou naši rodinu. Porod Aničky byl velmi těžký, ale s Boží pomocí všechno dobře dopadlo. Svatá Anna je skutečně velká přímluvkyně a ochránkyně rodiček a matek.“

Fotografie naleznete na webu Člověk a víra: