úvodní strana Pro děti a rodiny Aktuálně z misijních aktivit PMD
PDF Tisk Email
pro děti a rodiny
Úterý, 01 Prosinec 2020 00:00

 

Aktuálně z misijních aktivit PMD
 
Milí přátelé misií!
 
Červen je v naší diecézi spjatý s oslavami a připomínkou svatého misionáře Jana Nepomuka Neumanna.
19. června jsme si jej mohli připomenout na prachatické pouti spolu s otcem biskupem Posádem. 
 
Našeho patrona diecéze také zachycuje video Svatý misionář vytvořené z obrázků dětí, doplněné čteným životopisem - pomůcka pro katechety, kterou najdete zde:
 
 
Povzbuzení a načerpání 
Všichni jsme misionáři (nakl. Paulínky děkujeme :-)) je kniha rozhovorů papeže Františka s pracovníkem agentury Fides (zprávy z misií) na téma našeho vyslání do tohoto světa.
 
Talita tum - audiorozhovor s misionářkou z našich končin, kterou Boží volání zavedlo do Burundi. 
Děkujeme Jitce Skřičkové do Proglasu :-) 
 
Životní příběhy s Bohem Pokračuje přidávání vašich svědectví do rubriky na YouTube kanálu Pastoračního střediska. Nechte se povzbudit třeba Jakubem, že život s Bohem dává smysl:
 
 
Učení se
V době pandemie jsme měli možná všichni víc času na studium. My jsme spolu s katechety vytvořili pracovní skupinu, v níž jsme chtěli více prozkoumat příčiny chudoby ve světě, problém hladu, integrální ekologie a vytváříme pro vás nové projektové dny na téma Nulový hlad. Při našem studiu jsme mimo jiné používali a užívali si novinářskou práci Lídy, vedoucí Misijního klubka. Zde ochutnávka jejího blogu ze Signálů. Jen tak dál!
 
Španělština s misionářkou V této době pro nás také začala připravovat krátká videa nejen o španělštině Melánka, misionářka v Madridu. Kdo máte chuť, každý čtvrtek nové video odkrývající taje španělštiny i misionářského života :-)
 
Videonávod na výrobu misijního růžence Každý přidal to, co umí. A Martina od Písku umí vyrábět misijní růžence. Aby se tahle dovednost dostala i k těm, kdo Martinu osobně neznají, a touží se to naučit, natočila pro nás video i s malou katechezí :-)
 
 
Misie
Misijní fond Korona I nadále trvá naše prosba, abychom v modlitbě a pomoci zůstali nablízku lidem v misiích. Z Filipín k nám například dorazily uklidňující zprávy, ale Pákistán zoufale volá o pomoc. Země předčasně uvolnila karanténní opatření a to má za následek prudký nástup druhé vlny. To ale neznamená jen riziko onemocnění. Pokud vláda nakonec rozhodne karanténu opět zavést, mnoha lidem hrozí smrt hladem. Misionáři jsou stále lidem nablízku, ale potřebují naše ruce, aby mohli pomáhat s dodávkou potravin.
 
Nemocnice St. John of Mzuzu Představujeme také projekt měsíce června, kterým je podpora střediska Milosrdných bratří v malawijském Mzuzu. To poskytuje ojedinělé služby pro děti a rodiny dětí s hendikepem. viz příloha
 
 
Pozvánka
Z mnoha plánovaných akcí se v této době uskutečňuje nemnoho. Setkání přátel časopisu Duha a PMD
22. srpna v Putimi si do diářů napsat můžete! Přijměte pozvání na společný den na putimské faře, slavení mše svaté s otcem biskupem Pavlem Posádem, hraní, putimskou ZOO, oběd od tatínka otce Cyrila, představení rodiny Strašákových, prostě společný čas.
 
Děkujeme také moc za zprávy o obnovování činnosti Misijních klubek
a těšíme se na viděnou!
 
Mgr. Hana Koukalová
diecézní ředitelka PMD
 
 
 
 
 
 
Sponsored by Abstract Joomla Theme | sify.com