PDF Tisk Email
Pro všechny farnosti
Úterý, 24 Březen 2020 16:57

 

Dopis z fary 24. 3. 2020

 

Sestry a bratři v Kristu, milí farníci,
 
opět bych se na Vás rád obrátil a oslovil Vás z fary.
 
Papež František se včera vyjádřil do španělských médií v souvislosti se šířením nákazy korovaviru, a řekl mimo jiné, že "potřebujeme velká gesta solidarity". Ve Španělsku podobně jako v Itálii a nově také v USA a v některých dalších zemích je situace opravdu kritická.
U nás to naštěstí není zatím tak dramatické, a doufejme, že to tak zůstane. Přesto i u nás je mnoho možností kdy můžeme projevovat alespoň "malá gesta solidarity". Jsem moc rád, že se taková malá gesta ukazují i u nás v Prachaticích a v naší farnosti.
 
Daří se postupně rozvíjet a naplňovat tyto služby:
 
- Minule jsem Vám psal, že nabízíme spolu s P. Rafaelem a sestrou Bohuslavou "lidskou a duchovní podporu především osamělým prostřednicvím telefonního rozhovoru".
 
- Zařizujeme prvním zájemcům nákupy potravin.
 
- Připomínám nabídku jedné z Vás uvedenou už v minulém dopise týkající se rozhovoru s tím, kdo se cítí osamělý.
 
- Další nabídka se týká finanční podpory těch, kdo se v důsledku současných opatření dostali do nouze.
 
- Nová nabídka se týká roušek. Pokud byste měli zájem o doma šité roušky, je možné se obrátit na adresu

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo se obrátit na mě a já předání zprostředkuji.
 
- Někteří nabízejí roznášku dopisů z fary v tištěné podobě těm, kdo nemají a nepoužívají internet. Někteří z Vás už to dělají. Pokud byste věděli o někom, kdo dopis nedostává, protože nemám uloženou jeho e-mailovou adresu, napište mi ji a já ji přiřadím. Řada z Vás už to udělala. Stejně tak mi napište, pokud víte o někom, kdo nemá internet. Máme dost ochotných lidí, kteří dopis doručí. Stačí jen dodat jméno a adresu.
 
Míra solidarity je v naší zemi tradičně velmi vysoká a není tomu jinak i v našem městě a jeho okolí. Pokud by Vás napadlo něco dalšího a rádi byste se zapojili dejte vědět. Podle známého starého pořekadla se dobročinnosti meze nekladou.
 
Nadále se za Vás, naše milé farníky, každodenně modlíme ve mši svaté i jindy. Mysleme na sebe v těchto dnech ještě více než jindy. Máme mnoho možností jak se zapojit do modlitby. Osobně bych doporučoval především každodenní společné propojení v modlitbě ve 20.00 hodin. Vyprošujme na našem Pánu ukončení pandemie a sílu všem těm, kdo s ní bojují. Nechci se chlubit, ale já jsem zatím modlitbu v tento čas nikdy nevynechal.

 

Papež František zve všechny křesťany ke společné modlitbě Otčenáš zítra v poledne. V pátek bude mít adoraci a mimořádné požehnání Urbi et Orbi v 18.00. Bude to přenášet nejen Noe, ale také ČT 2. Tak se, prosím, připojme.

 

Myslím na Vás, modlím se za Vás a přeji Vám i všem Vašim milovaným vše dobré a "zůstávejte negativní".

 
P. Petr

 

 
Sponsored by Abstract Joomla Theme | sify.com