PDF Tisk Email
Pro všechny farnosti
Neděle, 22 Březen 2020 08:56

 

Dopis z fary 21. 3. 2020

 

Sestry a bratři v Kristu, milí farníci,
 
myslel jsem si, že Vám dopisy budu psát jednou za týden. Doba je ale tak překotná, že je potřeba reagovat na stále nové podněty pohotověji.
Především Vám chci poděkovat za všechny odpovědi a reakce na můj předcházející dopis. Chtěl jsem Vás jím především povzbudit. Snad se to podařilo. A vy zase velmi povzbuzujete mě. Omlouvám se, že na všechny nestačím odepisovat osobně. Snad to časem zvládnu.
 
Můj dopis samozřejmě můžete přeposlat svým známým. Pokud byste si mysleli, že by se našel někdo, kdo by  tyto dopisy z fary také rád dostával, pošlete mi jméno a e-mailovou adresu a já ho přiřadím ke skupině, kterou jsem si pracovně nazval "farníci". Protože se mi daří odeslat e-mail vždy jen pro 60 adresátů, musím ho posílat nadvakrát. Ve skupině Vás teď mám celkem kolem 80. Dopis bude také vždy zveřejňován na webových stránkách prachatické farnosti. Ale zdá se mi, že e-mail je přeci jen alespoň trochu osobnější.
 
Rádi bychom spolu s P. Rafaelem a sestrou Bohuslavou (boromejkou) nabídli službu zvláště pro osamělé.
Jednalo by se o možnost lidské a duchovní podpory formou telefonického rozhovoru. P. Rafael a sestra Bohuslava mají k takové péči i odborné vzdělání. Tuto nabídku pošlu také krizovému týmu Města Prachatice ke zveřejnění a zařazení mezi služby, které jsou lidem v nouzi nabízeny.
 
Kontakty na nás jsou: P. Petr Plášil, prachatický farář a vikář, tel.: 731 402 853
                                 P. Rafael Kaca, prachatický kaplan, tel.: 731 056 654
                                 sestra Bohuslava Kubačáková, boromejka, tel.: 602 435 319
 
V reakcích na můj předcházející dopis přišlo od Vás také několik nabídek. Jednak je to nabídka popovídání si po telefonu s někým osamělým. Tohle nabízí Vendula Pěstová (snad se na mě Vendy nebudeš zlobit, že zveřejňuji Tvé jméno). Pokud byste věděli o někom, kdo by o to stál dejte vědět a já zprostředkuji kontakt.
Dále přišla velkorysá nabídka finanční podpory pro toho (ty), kdo se z důvodu současné situace dostal (i) do finančních problémů. Dárkyně si přeje zůstat v anonymitě. Zprostředkování by šlo opět přeze mě.
 
Zítra se opět sejdeme se sestrami boromejkami u nich v kapli v klášteře a budeme se při mši svaté modlit na místě narození našeho sv. Jana N. Neumanna za Vás naše farníky a obyvatele našeho města a našich obcí. Mše bude v 9.00 hodin. Pokud můžete, tak se s námi duchovně propojte.
 
P. Rafael dnes říkal, že v Polsku se nyní lidé zdraví " Buď negativní!"  Připadá mi to v této smutné době velmi vtipné.
 
Tak bych Vám spolu s P. Rafaelem rád popřál abyste zůstali zdravotně negativní, ale zároveň velmi pozitivní ve svém myšlení, mluvení a jednání.
 
Modlíme se za Vás a neseme Vás ve svých myšlenkách a srdcích
 
P. Petr

 

 
Sponsored by Abstract Joomla Theme | sify.com