úvodní strana aktuální informace Pro všechny farnosti Dopis P. Petra k aktuální situaci
PDF Tisk Email
Pro všechny farnosti
Čtvrtek, 19 Březen 2020 00:00

 

Dopis P. Petra k aktuální situaci

 

Sestry a bratři v Kristu, milí farníci,
 
po několika dnech bych Vás rád opět pozdravil z prachatické fary.
Zvláště Vás chci ujistit o tom, že na vás stále myslím a především se za Vás modlím. Je pro mě opravdu bolestivé, že se s Vámi nemohu setkávat osobně, ale jsem zároveň vděčný, že tak mohu učinit alespoň tímto způsobem.
 
Každé ráno v 8.00 hodin se spolu se sestrami boromejkami setkáváme v jejich kapli a při mši svaté se modlíme za nemocné, za zdravotníky a také za politiky, kterým vyprošujeme moudrost při jejich rozhodování v této těžké době. Samozřejmě se modlíme také za Vás naše farníky a všechny obyvatele našeho města a okolních obcí. Dnes jsme se modlili společně se sv. Josefem a každý den se obracíme také k našemu sv. Janu Nepomuku Neumannovi přímo na místě, kde se narodil.  Velice rád bych Vás na tuto mši pozval, ale víte sami dobře, že to není možné. Přijměte tedy alespoň pozvání k duchovnímu společenství. Jestli můžete, spojte se s námi ve společné modlitbě za naše farnosti. Mše je každý den v 8.00 v neděli bude v 9.00 hodin.
 
Obzvláště v tyto dny myslím na Vás, kteří žijete sami a často ani nemůžete vycházet ze svých domovů. Věřte mi, že jako ten, kdo nemá vlastní rodinu Vám velmi dobře rozumím. O to víc je potřeba, abychom se podporovali v náročných časech jako rodina farní.
Zdá se mi, že město Prachatice má velmi dobře vypracovaný program péče o ty, kteří by se mohli ocitnout v nouzi. Každou chvíli zaznívají z rozhlasu nabídky pomoci. Přesto se může stát, že se k někomu tyto nabídky nedostanou. Pokud byste o někom takovém věděli, ozvěte se a my zprostředkujeme pomoc podle našich možností.
Prosím, dodržujte pečlivě všechna opatření, která vyhlašuje vláda. Dělá to v našem zájmu, aby pandemie koronaviru co nejrychleji odezněla.
 
Znovu Vás povzbuzuji k trpělivosti, ohleduplnosti, laskavosti a k ochotě pomoci těm, kdo ji potřebují. Velmi mě potěšilo, že i u nás v Prachaticích je i mezi našimi farníky celá řada těch, kteří se zapojili do šití roušek pro druhé. Sám jsem jich od Vás už několik dostal. Znova se ukazuje, že když přijde nouze, dokážeme jako národ být vynalézaví, držet při sobě a navzájem si nezištně pomáhat.
 
Oprava kostela sv. Jakuba pokračuje bezproblémově dál. Příště Vás budu informovat podrobněji.
A nakonec několik nabídek k rozvinutí duchovního života:
 
  • křesťané se na celém světě spojují v modlitbě ve 20.00 hodin, každý ve svém časovém pásmu. Modlitba tak za den oběhne celý svět. (Růženec, litanie apod.)
  • nově bych Vám rád nabídl již zmíněné duchovní společenství při naší mši sv. v 8.00 a v neděli v 9.00 hodin
  • zaujala mě nabídka domácí nedělní bohoslužby: https://www.pastorace.cz
  • na televizi Noe je zajímavý program. Každý den jsou zde tři mše sv. Ta v 7.00 je s papežem Františkem
 
Na internetu se toho najde samozřejmě mnohem víc. Vyberete si to co vám bude nejvíce vyhovovat.
 
Vyprošuji Vám spolu s P. Rafaelem Boží požehnání a přeji pevné zdraví duše i těla a pevné nervy pro Vás
i všechny Vaše blízké a milované
 
P. Petr
 
 
 
Sponsored by Abstract Joomla Theme | sify.com